Понедельник
28.05.2018
06:23
Категории раздела
Сочинения [309]
Твори [200]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Анализ сайта он лайн
  Мой сайт
  Главная » Статьи » Сочинения » Твори

  Голодний 33-й

  Голодний 33-й


  "Жить стало лучше, жить стало веселей".
  (Йосип Сталін)

  ... А онде під тином опухла дитина, голоднее мре...
  (Т. Шевченко)

  Вдумайтесь у ці рядки. Вони належать двом людям-антиподам. Геніальний Тарас Шевченко правдиво показав увесь трагізм життя українських селян за кріпацтва. На жаль, ці трагічні рядки стали пророчими й для нашої новітньої історії, коли в дні розквіту соціалізму в Україні запанував голод. Болісно ступати стежками пам'яті. Пухли старі і малі, вимирали роди і села. Кістлява рука смерті ні вдень, ні вночі не випускала своєї кривавої коси.

  Тільки через багато років з'явилися твори, які відкрили нинішньому поколінню очі на страхітливі події голодомору 33-го, почали друкуватися архівні документи очевидців тих подій. Острах бере, коли читаєш рядки поезії М.Будленського "Весна".

  Тепер усі знають, що голод планували ще з літа 1932 року. За кілька місяців увесь хліб у селян забрали. Згадує Г. І. Пасічник із села Га-лиці, що на Чернігівщині: "За весну 1933 року в нашому селі пройшли 4 хлібозаготівлі. Коли вже вкотре прийшли до нас у хату, мати, щоб урятувати залишки зерна, розсипала його на печі, прикрила рядном і поклала нас, трьох дітей, зверху спати. Але коли в хату увірвалися, ми перелякались, злізли з печі, заховались, а зерно знайшли і забрали". А за підібраний у полі колосок розстрілювали або давали десятирічне ув'язнення.

  Наприкінці зими 33-го року голод в Україні лютував. Люди в селах їли мишей, щурів, горобців, траву, борошно з кісток, кору дерев. За рік в Україні вимерло до 10 мільйонів. А навесні 33-го року почалося людоїдство. Відбулося 10 тисяч судів над людоїдами. Із спогадів Є. І. Аврамович з Чернігова: "У 1933 році мене направили на практику в Ріпкінську лікарню.

  Завідуючий лікарнею наказав усім, хто звертався з проханням видати довідку про смерть родичів, писати в них, що смерть сталася від гострої серцевої недостатності. Кілька разів за такими довідками зверталася багатодітна мати. А одного разу міліціонер привів 18-річну дівчину і приніс усі довідки, що видавались її матері. З'ясувалося, що ця дівчина та її мати вбили і з'їли всіх молодших дітей. А потім збожеволіла від голоду дівчина вбила й матір. А коли її варила, сусіди заявили в міліцію, що з хати чути запах вареного м'яса".

  Про пекельні муки і страждання голодування відомо не так вже й багато. Про це писали, свідчили, згадували передовсім за кордоном. В Україні довгий час мовчали. Письменник із діаспори Василь Барка (США), який сам пережив голод і бачив на власні очі жахи канібалізму, відтворив цю народну трагедію в романі "Жовтий князь". Змогли ми прочитати цей роман тільки через ЗО років, бо його надрукували лише в 1961 році.

  Світ побачив кінострічку "Голод-33", створену сценаристами С. Дяченком та Л. Танюком за мотивами твору В. Барки. На першому Всеукраїнському кінофестивалі, присвяченому пам'яті Івана Ми-колайчука, художній фільм О. Янчука "Голод-33" здобув головний приз.

  Нехай же вічно горить свічка пам'яті в нашій Україні, що стала храмом скорботи за "невинно убіенними" її синами і дочками. 


  Источник: http://www.parta.com.ua
  Категория: Твори | Добавил: Grafinya (08.04.2010)
  Просмотров: 256 | Теги: сочинения на свободную тему | Рейтинг: 0.0/0
  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]